مایکروسافت از چندی پیش در تلاش است که دستیار دیجیتال کورتانا را با اپلیکیشن‌های مختلف یکپارچه کند. اکنون به ‌نظر می‌رسد این شرکت مشغول افزودن کورتانا به اوت‌لوک و ادغام دستیار صوتی‌اش با این اپلیکیشن مدیریت ایمیل است.

طبق گزارش جدیدی از وب‌سایت ورج، مایکروسافت در حال حاضر مشغول آزمایش یکپارچگی کورتانا با نسخه‌های اندروید و آی‌اواس اپلیکیشن اوت‌لوک است. این یکپارچگی جدید به کورتانا امکان می‌دهد تا ایمیل‌ها را با صدای بلند برای کاربران بخواند. این ویژگی در شرایطی نظیر رانندگی که امکان دسترسی مستقیم به گوشی فراهم نیست، بسیار کاربردی است. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید با عباراتی مثل «What’s my email»، کورتانا را مخاطب قرار دهند تا این دستیار دیجیتال شروع به خواندن ایمیل‌ کند. کاربران همچنین می‌توانند کورتانا را به نحوی تنظیم کنند تا ایمیل‌های مخاطب خاصی را برای آن‌ها بخواند.

این ویژگی فعلا در مرحله‌ی آزمایش‌ داخلی قرار دارد؛ با این حال اگر توسعه‌ی آن طبق زمان‌بندی پیش برود، می‌توانیم به‌زودی به تجربه‌ی استفاده از کورتانا در اوت‌لوک دست پیدا کنیم. نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی این قابلیت چیست؟